Derince Eah’ Ta Acil Hasta Karşılama Hizmeti Devreye Girdi


Derince EAH’ ta Acil Hasta Karşılama Hizmeti Devreye Girdi

  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “Acil Hasta Karşılama Hizmeti” Devreye Girdi. Uygulama Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Pilot Hastane olarak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin seçilmesi ile devreye girdi.

   Hastane Acil Servisine başvuran yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve kimsesiz hastaların muayene ve sağlık hizmetinden yararlanmaları için, Acil hasta karşılama biriminde 24 saat görevli personel hastalara hizmet verecek.

   Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici/Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, kurum olarak hizmet sektöründe yer aldıklarını ve bunu yaparken de en iyisini yapma amacında olduklarını  belirtti. Açıklamasının devamında Başhekim Güneş, çalışmalarımız bu yönde devam etmekte ve Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hastanemizde uygulamaya konan ve pilot uygulama olarak hastanemizin seçildiği bu hizmetin, halkımıza çok faydasının dokunacağını kısa zamanda göreceğiz, dedi. 

   Başhekim Güneş, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, Kocaeli ve Marmara bölgesinin en büyük hastanelerinden biri olduğunu, görevli personelimizin hastalarımızın ihtiyacının olduğunu hissettikleri andan itibaren hastayla ilgilenmeye başladıklarını belirtti. Başhekim Güneş, “Hastaya refakat ediyorlar, yürüyemeyecek durumda ise sedye veya tekerlekli sandalye ile taşıyorlar. Tüm giriş, müracaat işlemlerini kendileri yapıyorlar, muayene tahlil ve tetkik işlemlerinin yerlerine götürüyorlar. Eğer hasta yatarak tedavi görecek ise yatış işlemleri için servise kadar eşlik ederek hemşire hanımlara hastalarımızı teslim ediyorlar. İlk defa hastanemize gelen ve nereye gideceğini bilmeyen hastalarımıza, yaşlı, kimsesiz, engelli ve yürüyemeyecek durumda olan kişilere bu hizmeti öncelikli olarak sunuyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2018