Hastanemizden "Hani Okuyor" İsimli Örnek Projeye Tam Destek


Derince EAH’ dan Örnek Projeye Tam Destek

     Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Diyarbakır Hani İlçe Kaymakamlığı ve Diyarbakır Hani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün Ortaklaşa Düzenlediği “Hani Okuyor” İsimli Kitap Kampanyasına Büyük Destek verdi.

     Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları, Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde düzenlenen “Hani Okuyor” isimli kitap kampanyasına destek verdi. İlk olarak hastane çalışanları arasında başlayan kampanyaya daha sonra STK’lar, belediyeler, hasta ve hasta yakınları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar da katıldı. Hastanemizde çalışan Güvenlik görevlisi Ayşegül Kürkçü' nün de yoğun çaba sarfettiği kampanya dahilinde şimdiye kadar toplam 5500 adet eğitici ve öğretici kitap, hikaye kitapları, defter, kalem, kırtasiye malzemeleri, oyun topları vb. malzemeler toplandı.

     Hani İlçesi’nde düzenlenen “Hani Okuyor” isimli kitap kampanyasına başından sonuna kadar destek veren Hastane Yönetici/Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş “ Bu kampanyaya ufak dahi olsa katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Çünkü oradaki çocuklar da bizim evlatlarımız, geleceğimizdir. Onların derdi bizim derdimiz. Eğitim, öğretim ve yaşamlarına ufakta olsa bir katkımız oluyorsa bundan mutluluk duyarız. Özellikle manevi duygularımızın ön plana çıktığı bugünlerde bu tür kampanyalar bizleri birbirimize daha çok bağlayacaktır. Bir kıvılcım başlattığımızı düşünüyoruz. Amacımız örnek teşkil ederek bu tür kampanyaların artmasını sağlamaktır. Özellikle hastanemiz de güvenlik görevlisi olarak çalışan arkadaşımız Ayşegül Kürkçü bu kampanya kapsamında çok özverili çalıştı. Hastane Yönetimi olarak kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2018