Hastanemizde 22. Yatan Hasta Yakınları Öneri Görüş Bildiri Toplantısı Gerçekleşti


SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ KOCAELİ DERİNCE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE 22. YATAN HASTA YAKINLARI ÖNERİ VE GÖRÜŞ BİLDİRİ TOPLANTISI YAPILDI

 

     Göreve geldiği günden itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve  Araştırma Hastanesinde yatan hasta yakınları ve refakatçileriyle her hafta öneri görüş ve bildiri toplantılarını düzenli olarak olağan hale getiren Hastane Yönetici Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, 22. Öneri görüş toplantısını Dahiliye Kliniği yatan hasta yakınları ve refakatçileriyle gerçekleştirdi.

     Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Vildan Burç ve Hastane İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı M. Fatih Zer’ inde hazır bulunduğu öneri görüş bildirimi toplantısında Başhekim Mustafa Güneş “Bu toplantıların amacı idare olarak kendi eksikliklerimizi, hatalarımızı görmek, hasta ve hasta yakını penceresinden kendimize bakıp empati yapabilmek, aynı zamanda hasta ve hasta yakınlarının idareci, hekim, hemşire, çalışan penceresinden kendilerine bakmayı sağlayıp aynı empatiyi kurabilmektir. Bu sayede iletişim bozuklukları, istenmeyen sıkıntıların giderilmesini sağlamaktır. Hasta yakınları bütün sıkıntılarını ve eleştirilerini rahatlıkla bize iletebilmelidir. Sonuçta eleştirilmekten ve hatalarımızın bize iletilmesinden korkmayız. Bu bize doğru uygulamayı, doğru yönetimi sağlamaktadır, yol göstermektir'' diye konuştu ve hasta yakınlarına öneri görüşleri için teşekkür etti.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2017