17-20 Kasım Ulusal Beslenme Gününüz Kutlu Olsun


                             Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde
                                    Ulusal Beslenme Günü Kutlaması

17-20 Kasım “Ulusal Beslenme Günü “ olması sebebiyle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniğinde kutlama düzenlendi.
Klinik Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Canan Balcı koordinatörlüğünde düzenlenen programa Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yoğun Bakım klinik personelleri katılım gösterdi.
Ulusal Beslenme Günü sebebiyle düzenlenen programda konuşma yapan Doç. Dr. Canan Balcı; hastanemizde yatan hastalarda görülen malnütrisyonla mücadeleyi dünya çapında hedef edinmekteyiz.Amacımız hastanemizdeki malnütrisyon sıklığını saptamak, hastaların besin tüketim miktarlarını ve etkileyen etmenleri belirlemek, kliniklerde sağlık profesyonellerinin konu ile ilgili tutum ve uygulamalarını saptamak, tercih edilen tarama - değerlendirme araçlarını araştırmak, onkoloji hastalarının besin tüketimini etkileyen semptomları ortaya koymak ve değerlendirmektir. 
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yoğun Bakım Kliniği çalışanları tarafından kesilen pasta ve ikramların ardından hoşca vakit geçirildi.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2017