Hastanemizde Koroner Yoğun Bakım ve Günübirlik Anjiyo Servisinin Açılışı Gerçekleşti


Vali Hüseyin Aksoy, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 7 yataklı Koroner Bakım Ünitesi ve 11 yataklı günübirlik Anjiyo Ünitesi’nin açılışını gerçekleştirdi

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 7 yataklı Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve 11 yataklı günübirlik Anjiyo Ünitesi hizmete açıldı. Yoğun bakım ünitesi ve anjiyo ünitesinin açılışını Vali Hüseyin Aksoy gerçekleştirdi. Açılış töreninde Vali Aksoy’un yanı sıra AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, hastane yönetimi ve personeli katılım sağladı.

IMG_4965

 

ERGÜNEY

24 SAAT NÖBETTELER

Hastanenin B1 bölümünde yer alan Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılış töreninde ilk konuşmayı yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, “Bugün Derince EAH’taki anjiyo ünitesinin kapasitesini iki katına çıkarmış oluyoruz.  Şu anda ilimizde hatta bölgemizde 24 saat uzmanlarıyla doçentleriyle nöbet tutan hem kalp ameliyatı yapabilecekmiş gibi hem de üstün donanıma sahip olan bir merkezimiz var. Hastanemize vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

SAĞLIK HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin daha yaşanabilir, insanlarımızın daha rahat yaşaya bilecekleri bir şehir haline gelmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Gerçekten sağlığın üstünde hiçbir şey önemli değil. Emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyorum. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

YAMAN

DÜNYA TÜRKİYE’YE GIPTA İLE BAKIYOR

Ardından AK Parti Milletvekili Cemil Yaman ise, “Bugün sağlık sektöründe dünyanın en iyi ülkelerinden biriyiz. 15 yıllık AK Parti iktidarında Türkiye her alanda büyük hizmetler aldı. Ama sağlık alanında dünyanın gıpta ile baktığı hizmetler aldı. Yapımı devam eden 3-4 hastanemiz var. Emeği geçenleri, canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

VALİ

SAĞLIK HİZMETİNİN KALİTESİ ARTTI

Daha sonra Vali Hüseyin Aksoy ise, “Vatandaşa sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi arttı, fiziki alanlar iyileştirildi. Özellikle kalp ve damarla ilgili rahatsızlıklarda anında müdahale edebilecek ve yoğun bakım hizmeti verebilecek sağlık hizmeti sunulmasına fırsat vermiş olacak. Emeği geçen tüm kişi ve kurumlara hayırlı olmasını diliyorum” sözlerine yer verdi. Konuşmaların ardından protokol mensupları yoğun bakım ünitesinin açılış kurdelesini birlikte kestiler.

 

7 YATAKLI KORONER YOĞUN BAKIM

İlimizde, 669 yatak kapasitesi ile hizmet veren Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bünyesinde barındırdığı birçok alandaki özellikli sağlık hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, halkımıza daha iyi hizmet sunmak ve kapasitesini artırmak amacıyla yapılan çalışmalar sonrası 1. Seviye 7 yataklı Koroner Yoğun Bakım Servisi ve bayan-erkek ayrı ayrı olmak üzere 11 yataklı günübirlik Anjiyo Ünitesi hizmete hazır hale getirildi.

 

PERSONEL

YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ

Hastanenin yoğun bakım hizmetlerinde, 23 Yataklı 3. Seviye Anestezi ve Reanimasyon, 5 Yataklı 3. Seviye Kalp ve Damar Cerrahi, 4 Yataklı 3. Seviye Yanık Yoğun Bakım, 5 Yataklı 3. Seviye Çocuk Yoğun Bakım, 33 Yataklı 1. 2. 3. Seviyelerde hizmet veren Yeni Doğan Yoğun Bakım Üniteleri ile halkımıza özellikli sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor.

YÜZDE 98 DOLULUK ORANI

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, 11 Kardiyoloji Uzmanı ile 8 Yataklı 2. Seviye Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, 2 Anjiyo Laboratuvarı ve donanımlı personeli ile ilimizde Koroner Hastalıklarının tanı ve tedavisinde önemli bir konumda yer alıyor. 2016 yılında yoğun bakım ünitesinde yüzde 98 yatak doluluğu oranı ile 1248 hastaya, Anjiyo ünitesinde ise 3416 hastaya hizmet verildi.

ÜNİTE HANGİ HASTALAR İÇİN?

Koroner Yoğun Bakımlarında Bypass işlemi yapılan hastalar ve kalp yetmezliği, ritim bozukluğu gibi diğer sıkı takip gerektiren hastalar takip ediliyor. Kalp krizi gibi acil müdahale ve anjiyo gerektiren hallerde ilimizde devlet hastaneleri içerisinde bu hizmeti sadece Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde sunuluyor. İlimiz nüfusu, kardiyak rahatsızlığı fazla olan hasta sayısı ve hem hastaneye başvuru hem de diğer hastanelerden yapılan sevkler göz önüne alındığında 8 yataklı Koroner Yoğun Bakıma ek olarak hastaların etkin takibini yapabilmek için; 1. Seviye 7 yataklı Koroner Yoğun Bakım Ünitesi tescillenerek, 11 yataklı Günübirlik Anjiyo Ünitesi ile birlikte 12.07.2017 tarihinde hizmet vermeye başladı.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2017